Wetenschap
de wet van Boyle stelt dat de druk van een gas omgekeerd evenredig is met het volume, uitgaande van een constante temperatuur. Wiskundig:
P₁v₁ =p₂v₂
Waar:
* P₁ =Initiële druk
* V₁ =eerste volume
* P₂ =uiteindelijke druk
* V₂ =definitief volume
Laten we de waarden aansluiten:
* P₁ =0.988 ATM
* V₁ =1,00 l
* V₂ =4,40 l
* P₂ =?
Los op voor P₂:
0.988 ATM * 1,00 L =P₂ * 4,40 l
P₂ =(0,988 atm * 1,00 l) / 4,40 l
P₂ ≈ 0,225 atm
Daarom is de nieuwe druk van het heliummonster in de 4,40 L -container ongeveer 0,225 atm.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com