Wetenschap
1. Bereken de molaire massa van H₂o:
* H₂o heeft 2 waterstofatomen (elk 1 g/mol) en 1 zuurstofatoom (16 g/mol).
* Molaire massa van H₂o =(2 * 1 g/mol) + (1 * 16 g/mol) =18 g/mol
2. Bereken de mol H₂o:
* Mol =massa / molaire massa
* Mol =44 g / 18 g / mol =2,44 mol h₂o
3. Bereken het aantal moleculen van H₂o:
* Aantal moleculen =mollen * Avogadro's nummer
* Aantal moleculen =2,44 mol * 6.022 x 10²³ Moleculen/mol ≈ 1,47 x 10²⁴ moleculen
4. Bereken het aantal atomen in 44 gram h₂o:
* Elk molecuul van H₂o bevat 3 atomen (2 waterstof + 1 zuurstof).
* Totaal aantal atomen =aantal moleculen * Aantal atomen per molecuul
* Totaal aantal atomen =1,47 x 10²⁴ moleculen * 3 atomen/molecuul ≈ 4,41 x 10²⁴ atomen
Daarom:
* Er zijn 2,44 mol van H₂o in 44 gram.
* Er zijn ongeveer 1,47 x 10²⁴ moleculen van H₂o in 44 gram.
* Er zijn ongeveer 4,41 x 10²⁴ atomen In 44 gram h₂o.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com