Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Wat is de versnelling van een evenwicht tussen 20 kg dat met kracht 400 N omhoog trok?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Identificeer de krachten:

* Gewicht (FG): De zwaartekracht die op de emmer werkt, berekend als Fg =massa * versnelling als gevolg van de zwaartekracht (G). Dus FG =20 kg * 9,8 m/s² =196 N.

* toegepaste kracht (FA): De kracht die de emmer omhoog trekt, dat is 400 N.

2. Bepaal de netto kracht:

* Net Force (FNET): Het verschil tussen de uitgeoefende kracht en het gewicht. Omdat de uitgeoefende kracht omhoog is en het gewicht naar beneden is, trekken we af:FNET =FA - FG =400 N - 196 N =204 N.

3. Bereken de versnelling:

* versnelling (a): Gebruik de tweede bewegingswet van Newton:fnet =massa * versnelling (a). Herschik om op te lossen voor versnelling:A =FNET / Mass.

* Vervang waarden: A =204 N / 20 kg =10,2 m / s².

Daarom is de versnelling van de emmer van cement 10,2 m/s² omhoog.