Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is de pH van 150000 L Een oplossing met salpeterzuur en 998 hydrobromzuur van 45 gram?

U kunt de pH van een oplossing niet bepalen met 998 hydrobromzuur. Dit is waarom:

* HBR (hydrobromzuur) is een sterk zuur: Het dissocieert volledig in water, wat betekent dat het al zijn waterstofionen (H+) vrijgeeft. Dit maakt het een zeer sterk zuur.

* Meeteenheden: 998 verwijst waarschijnlijk naar het aantal moleculen van HBR, wat geen nuttige eenheid is voor het berekenen van de pH. We hebben een van beide nodig:

* mol: Het aantal mol HBR aanwezig.

* molariteit: De concentratie van HBR in mol per liter (mol/L).

Hier is hoe de pH van een oplossing te berekenen met bekende hoeveelheden:

1. Bereken het aantal mol van elk zuur:

* Mol hno₃ =(massa hno₃) / (molaire massa van hno₃) =45 g / 63.01 g / mol ≈ 0,714 mol

* U moet de massa HBR verstrekken om zijn moedervlekken te berekenen.

2. Bereken de totale concentratie van H+ ionen:

* Zowel HNO₃ als HBR zijn sterke zuren, dus ze dragen al hun H+ -ionen bij aan de oplossing.

* [H +] =(mol hno₃ + mol hbr) / (totale volume oplossing)

* U hebt het volume van de oplossing nodig in liters (in dit geval 150000 L).

3. Bereken de pH:

* pH =-log [H+]

Voorbeeld:

Laten we zeggen dat je 100 gram HBR hebt.

1. mol HBR:

* Mol HBr =(massa van HBr) / (molaire massa van HBR) =100 g / 80,91 g / mol ≈ 1,237 mol

2. Totale concentratie van H+ ionen:

* [H +] =(0,714 mol + 1,237 mol) / 150000 l ≈ 1,30 x 10^-5 mol / l

3. pH:

* pH =-log (1.30 x 10^-5) ≈ 4.89

Geef de massa HBR in gram op om een ​​nauwkeurige pH -berekening te krijgen.