Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Als de snelheid van geluiden in de lucht 1130ft per seconden is en een kleine rots goed wordt vrijgegeven na 2,73 hoor je hitwater dan hoe diep goed?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Begrijp de tijdafbraak

* Geluidsreistijd: De tijd die nodig is om het geluid van de rots die het water raakt om terug naar je toe te reizen.

* Rock Fall Time: De tijd die nodig is om de rots van de bovenkant van de put naar het water te vallen.

2. Bereken de geluidsreistijd

* Je hoorde het geluid 2.73 seconden na het vrijgeven van de rots.

* Omdat het geluid reist op 1130 ft/sec, kunnen we de afstand (diepte van de put) berekenen die wordt afgelegd door geluid:

* Afstand =snelheid x tijd

* Afstand =1130 ft/sec * 2.73 sec

* Afstand ≈ 3084.9 ft

3. Bepaal de rock valtime

* De totale tijd van 2,73 seconden omvat zowel de herfsttijd van de rots als de reistijd van het geluid.

* Om de rots te vinden, trekt u de reistijd van het geluid af:

* Rock Fall Time =Total Time - Sound Trail Time

* Rock Fall Time =2,73 sec - 2,73 sec =0 sec

4. Conclusie

Dit resultaat is onmogelijk. Het suggereert dat de rots het water onmiddellijk na de release raakt. Dit betekent dat de put ongelooflijk ondiep is, waarschijnlijk slechts een paar centimeter diep. Er moet een fout zijn in de probleeminstructie.

Mogelijke fout:

* De probleemverklaring betekende waarschijnlijk dat je de rots hoorde raken * enige tijd * na 2,73 seconden. Je hebt bijvoorbeeld het geluid 3,2 seconden na het vrijgegeven van de rots gehoord. Dit zou je een meer realistische tijd geven om de rots te laten vallen.

Laat het me weten als je het probleem met een gecorrigeerde tijdwaarde wilt oplossen.