Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is de empirische formule voor een molecuul met 46,8 Si en 53.2 O?

Hier leest u hoe u de empirische formule kunt bepalen:

1. Ga uit van een 100 g monster:

* Dit maakt de berekeningen eenvoudiger. We hebben 46,8 g Si en 53,2 g O.

2. Converteer grams naar mollen:

* Verdeel de massa van elk element door zijn molaire massa:

* Si:46,8 g / 28,09 g / mol =1,66 mol

* O:53.2 g / 16.00 g / mol =3,33 mol

3. Vind de molverhouding:

* Verdeel elke molwaarde door de kleinste molwaarde (1,66 mol):

* Si:1.66 mol / 1.66 mol =1

* O:3,33 mol / 1.66 mol =2

4. Schrijf de empirische formule:

* De empirische formule is Sio₂ .