Wetenschap
1. Vind de molaire massa magnesiumnitraat:
* Mg:24.31 g/mol
* N:14.01 g/mol (x 2 =28,02 g/mol)
* O:16.00 g/mol (x 6 =96,00 g/mol)
Totale molaire massa van mg (no₃) ₂ =24,31 + 28.02 + 96.00 =148,33 g/mol
2. Bereken de mol magnesiumnitraat:
* mol =massa / molaire massa
* mol =9,00 g / 148,33 g / mol
* mol =0,0607 mol mg (no₃) ₂
3. Bepaal het totale aantal atomen per molecuul:
* Eén molecuul van mg (no₃) ₂ bevat:
* 1 magnesiumatoom (mg)
* 2 stikstofatomen (n)
* 6 zuurstofatomen (O)
* Totaal =9 atomen
4. Bereken de mol atomen:
* mol atomen =mol mg (no₃) ₂ * atomen per molecuul
* mol atomen =0,0607 mol * 9 atomen/molecuul
* mol atomen =0,546 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,546 mol atomen in 9,00 g magnesiumnitraat.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com