Wetenschap
Inzicht in de wet van Henry
De wet van Henry stelt dat de oplosbaarheid van een gas in een vloeistof recht evenredig is met de partiële druk van dat gas boven de vloeistof. Wiskundig:
* c =k h * P
Waar:
* c is de concentratie van het opgeloste gas (mol/l)
* k h is de wet van Henry constant (mol/l · atm)
* p is de gedeeltelijke druk van het gas (atm)
Berekening
1. Identificeer de gegeven waarden:
* K h =6,4 x 10⁻⁴ mol/l · atm
* P =1,0 atm (gedeeltelijke druk van n₂)
2. Pas de wetvergelijking van Henry toe:
* C =(6,4 x 10⁻⁴ mol/l · atm) * (1,0 atm)
3. Oplossen voor C:
* C =6,4 x 10⁻⁴ mol/l
Daarom is de oplosbaarheid van N₂ in water bij 25 ° C en 1,0 atm 6,4 x 10⁻⁴ mol/l.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com