Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Welk volume is nodig om 0,80 mol heliumgas op te slaan bij 204,6 kp en 300 K?

Hier leest u hoe u dit probleem kunt oplossen met behulp van de ideale gaswet:

1. Begrijp de ideale gaswet

De ideale gaswet is een fundamentele vergelijking in de chemie die de druk (P), Volume (V), het aantal mol (N) en de temperatuur (T) van een ideaal gas relateert:

PV =NRT

Waar:

* R is de ideale gasconstante (8.314 J/mol · k)

2. Converteren eenheden

* Druk: De druk wordt gegeven in KPA (kilopascal). Converteer het naar Pascals (PA):204,6 kPa =204600 PA

* Temperatuur: De temperatuur wordt gegeven in Kelvin (K), wat de juiste eenheid is voor de ideale gaswet.

3. Herschik de ideale gaswet om op te lossen voor volume

V =(nrt) / p

4. Sluit de waarden aan aan

V =(0,80 mol * 8.314 J / mol · k * 300 K) / 204600 PA

5. Bereken het volume

V ≈ 0,0097 m³

6. Converteren naar liters (optioneel)

Sinds 1 m³ =1000 L is het volume in liters:

V ≈ 9.7 l

Daarom zou u ongeveer 9,7 liter nodig hebben om 0,80 mol heliumgas op te slaan bij 204,6 kPa en 300 K.