Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol CO2 vormen zich wanneer 58 gram butaan C4H10 in zuurstof verbrandt?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:

2 c₄h₁₀ + 13 o₂ → 8 co₂ + 10 h₂o

2. Bereken de molaire massa van butaan (c₄h₁₀):

Molaire massa van C =12,01 g/mol

Molaire massa van h =1,01 g/mol

Molaire massa van C₄h₁₀ =(4 * 12.01) + (10 * 1.01) =58.12 g/mol

3. Converteer gram van butaan in mollen:

Mol c₄h₁₀ =(58 g) / (58,12 g / mol) =1 mol

4. Gebruik de molverhouding van de gebalanceerde vergelijking:

De gebalanceerde vergelijking toont aan dat 2 mol C₄h₁₀ 8 mol co₂ produceert. Daarom is de molverhouding 2:8 of 1:4.

5. Bereken mol van co₂ geproduceerd:

Mol co₂ =(1 mol c₄h₁₀) * (4 mol co₂ / 1 mol c₄h₁₀) =4 mol co₂

Antwoord: 4 mol co₂ vormt wanneer 58 gram butaan in zuurstof verbrandt.