Wetenschap
1. Bereken de mol NaCl
* Molaire massa NaCl: 58.44 g/mol
* mol NaCl: (11,7 g) / (58,44 g / mol) =0,200 mol
2. Converteer het volume naar liters
* Volume: 100 ml =0,100 l
3. Bereken de molariteit
* molariteit (m) =mol opgeloste stof / liters van oplossing
* molarity =(0.200 mol) / (0.100 l) =2,00 m
Daarom is de molariteit van de oplossing 2,00 m.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com