Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Een ballon bevat een gas met druk van 580 mm Hg en temperatuur 227 graden C Wat is het nieuwe wanneer daalt tot 27 ° C?

Hier leest u hoe dit probleem op te lossen, waarbij de gecombineerde gaswetgeving betrokken is:

Inzicht in de gecombineerde gaswet

De gecombineerde gaswet relateert de druk (P), volume (V) en temperatuur (t) van een gas:

(P₁v₁)/t₁ =(p₂v₂)/t₂

Waar:

* P₁ en V₁ zijn de begindruk en volume

* T₁ is de begintemperatuur in Kelvin (K)

* P₂ en V₂ zijn de uiteindelijke druk en volume

* T₂ is de laatste temperatuur in Kelvin (K)

Het probleem oplossen

1. Converteer temperaturen naar Kelvin:

* T₁ =227 ° C + 273.15 =500,15 k

* T₂ =27 ° C + 273.15 =300,15 k

2. Identificeer de bekende:

* P₁ =580 mm Hg

* T₁ =500,15 K

* T₂ =300,15 K

3. Ga ervan uit dat het volume constant is (niet vermeld in het probleem). Dit betekent v₁ =v₂

4. Vervang de bekende waarden in de gecombineerde gaswetvergelijking:

(580 mm Hg * v₁) /500.15 k =(p₂ * v₁) /300.15 k

5. Vereenvoudig de vergelijking door V₁ te annuleren:

(580 mm Hg) /500.15 K =(P₂) /300.15 K

6. Oplossen voor P₂:

P₂ =(580 mm Hg * 300,15 K) / 500,15 K

P₂ ≈ 348 mm Hg

Daarom is de nieuwe druk van het gas in de ballon wanneer de temperatuur daalt tot 27 ° C ongeveer 348 mm Hg.