Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Een trein versnelt van 30 km per uur tot 45 in 15 seconden vindt het versnelling en afstand?

Hier leest u hoe u de versnelling en afstand van de trein kunt vinden:

1. Converteren eenheden:

* snelheid: Converteer km/uur naar m/s:

* 30 km/uur * (1000 m/km) * (1 uur/3600 s) =8,33 m/s

* 45 km/uur * (1000 m/km) * (1 uur/3600 s) =12,5 m/s

2. Versnelling berekenen:

* versnelling (a) =(uiteindelijke snelheid (v) - initiële snelheid (u)) / tijd (t)

* a =(12,5 m/s - 8,33 m/s)/15 s

* a =0,278 m/s²

3. Afstand berekenen:

* Afstand (s) =Initiële snelheid (u) * tijd (t) + (1/2) * versnelling (a) * tijd (t) ²

* s =(8.33 m/s * 15 s) + (1/2) * (0.278 m/s²) * (15 s) ²

* s =124,95 m + 31,31 m

* s =156,26 m

Daarom:

* De versnelling van de trein is 0,278 m/s² .

* De afstand die door de trein wordt afgelegd, is 156,26 meter .