Wetenschap
1. Vind de molaire massa van H₂o:
* H:1,01 g/mol (x 2 =2,02 g/mol)
* O:16.00 g/mol
* Totale molaire massa van H₂o:2,02 g/mol + 16,00 g/mol =18,02 g/mol
2. Gebruik de formule:
* mol =massa / molaire massa
3. Sluit de waarden aan:
* mol =150,0 g / 18,02 g / mol
* mol ≈ 8.32 mol
Daarom zijn er ongeveer 8,32 mol H₂o aanwezig in 150,0 g H₂o.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com