Wetenschap
1. Vind de molaire watermassa (H₂o):
* Waterstof (H) heeft een molaire massa van ongeveer 1 g/mol.
* Zuurstof (O) heeft een molaire massa van ongeveer 16 g/mol.
* Molaire watermassa =(2 * 1 g/mol) + 16 g/mol =18 g/mol
2. Gebruik de formule:
* gram =mollen * molaire massa
3. Vervang de waarden:
* gram =1,57 mol * 18 g/mol
* gram =28,26 g
Daarom zijn er ongeveer 28,26 gram in 1,57 mol water.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com