Wetenschap
1. Vind de molaire massa van H2O:
* H (waterstof) heeft een molaire massa van 1,008 g/mol
* O (zuurstof) heeft een molaire massa van 15,999 g/mol
* Molaire massa van H2O =(2 * 1,008 g/mol) + 15.999 g/mol =18.015 g/mol
2. Gebruik de formule:
* mol =massa / molaire massa
3. Berekenen:
* mol =7,038 g / 18.015 g / mol
* mol ≈ 0,391 mol
Daarom zijn er ongeveer 0,391 mol H2O in 7.038 gram H2O.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com