Wetenschap
1. Zoek de molaire massa van CCL4:
* Koolstof (C) heeft een molaire massa van 12,01 g/mol.
* Chloor (CL) heeft een molaire massa van 35,45 g/mol.
* CCL4 heeft 1 koolstofatoom en 4 chlooratomen.
* Molaire massa van Ccl4 =(12.01 g/mol) + (4 * 35,45 g/mol) =153,81 g/mol
2. Bereken het aantal mol:
* Mol =massa / molaire massa
* Mol =56 g / 153.81 g / mol
* Mol ≈ 0,364 mol
Daarom zijn ongeveer 0,364 mol CCL4 aanwezig in 56 g.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com