Wetenschap
1. Vind de molaire massa van samarium (SM):
* De molaire massa van samarium is ongeveer 150,36 g/mol. U kunt dit vinden op het periodieke tabel.
2. Bereken het aantal mol samarium:
* Verdeel de gegeven massa door de molaire massa:
* Mol sm =56.279 g / 150,36 g / mol ≈ 0,3744 mol
3. Gebruik het nummer van Avogadro om het aantal atomen te vinden:
* Het nummer van Avogadro is 6.022 x 10^23 atomen/mol.
* Vermenigvuldig het aantal mol met het nummer van Avogadro:
* Aantal atomen =0,3744 mol * 6.022 x 10^23 atomen/mol ≈ 2,25 x 10^23 atomen
Daarom zijn er ongeveer 2,25 x 10^23 atomen in 56.279 g samarium.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com