Wetenschap
1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:
2 H₂ + O₂ → 2 H₂o
Deze vergelijking vertelt ons dat 2 mol waterstof (H₂) reageert met 1 mol zuurstof (O₂) om 2 mol water (H₂o) te produceren.
2. Bepaal de beperkende reactant:
We moeten weten hoeveel zuurstof aanwezig is om de beperkende reactant te bepalen. De beperkende reactant is de stof die eerst wordt opgebruikt en de hoeveelheid gevormde product beperkt. Omdat de hoeveelheid zuurstof niet wordt gegeven, kunnen we de beperkende reactant niet bepalen.
3. Bereken de geproduceerde mol water (uitgaande van overtollige zuurstof):
* Ga uit van overtollige zuurstof: Als er een teveel aan zuurstof is, bepert de hoeveelheid waterstof de hoeveelheid geproduceerde water.
* Converteer grams van waterstof in mol: Je moet de molaire massa van waterstof (H₂) opzoeken die ongeveer 2 g/mol is.
* mol h₂ =(45,3 g h₂) / (2 g / mol h₂) =22,65 mol h₂
* Gebruik de molverhouding van de gebalanceerde vergelijking:
* De vergelijking toont 2 mol H₂ die 2 mol H₂o produceert. Dit betekent dat de molverhouding 1:1 is.
* Bereken mol water:
* mol H₂o =22,65 mol H₂ * (2 mol H₂o / 2 mol H₂) =22,65 mol H₂o
Conclusie:
Als er een overmaat zuurstof is, zal 45,3 gram waterstof 22,65 mol produceren van water.
Belangrijke opmerking: Als u een specifieke hoeveelheid zuurstof heeft, moet u die informatie gebruiken om de beperkende reactant te berekenen en de werkelijke hoeveelheid geproduceerde water te bepalen.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com