Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Wat is de molariteit van 10,0 g KCl in een oplossing van 0,500 L?

Hier leest u hoe u de molariteit van een KCL -oplossing kunt berekenen:

1. Bereken de mol KCl

* Molaire massa van KCl: 39.10 g/mol (k) + 35,45 g/mol (CL) =74,55 g/mol

* mol KCl: (10,0 g KCl) / (74,55 g / mol) =0,134 mol KCl

2. Bereken de molariteit

* molariteit (m) =mol opgeloste stof / liters van oplossing

* molarity = (0,134 mol kcl) / (0.500 l) = 0,268 m

Daarom is de molariteit van de KCL -oplossing 0,268 m.