Wetenschap
1. Begrijp het concept:
* Molaire massa: De massa van één mol van een stof.
* zuurstofgas (o₂): Zuurstof bestaat als een diatomisch molecuul (twee aan elkaar gebonden zuurstofatomen).
2. Vind de molaire massa zuurstofgas:
* De molaire zuurstofmassa (O) is ongeveer 16 g/mol.
* De molaire massa zuurstofgas (o₂) is 2 * 16 g/mol =32 g/mol.
3. Bereken het gewicht:
* gewicht =mol * molaire massa
* Gewicht =0,8834 mol * 32 g/mol
* Gewicht ≈ 28.27 g
Daarom is het gewicht van 0,8834 mol zuurstofgas ongeveer 28,27 gram.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com