Wetenschap
1. Zoek de molaire massa van elke component:
* mgso₄:
* Mg:24.31 g/mol
* S:32.06 g/mol
* O:16.00 g/mol (x 4) =64,00 g/mol
* Totale molaire massa van mgso₄ =24,31 + 32.06 + 64,00 =120,37 g/mol
* 7h₂o:
* H:1.01 g/mol (x 2 x 7) =14,14 g/mol
* O:16.00 g/mol (x 7) =112,00 g/mol
* Totale molaire massa van 7h₂o =14.14 + 112,00 =126.14 g/mol
2. Vind de totale molaire massa van Epsom -zout:
* Totale molaire massa van mgso₄ · 7h₂o =120,37 g/mol + 126,14 g/mol =246,51 g/mol
3. Bereken het percentage per massa water:
* (Massa water / totale massa Epsom -zout) x 100%
* (126,14 g/mol/246,51 g/mol) x 100% = 51,17%
Daarom is het percentage water in Epsom -zout (MGSO₄ · 7H₂O) ongeveer 51,17%.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com