Wetenschap
1. Vind de molaire massa van aceton (c₃h₆o):
* Koolstof (c):12.01 g/mol * 3 =36,03 g/mol
* Waterstof (h):1,01 g/mol * 6 =6,06 g/mol
* Zuurstof (O):16.00 g/mol * 1 =16.00 g/mol
Totale molaire massa: 36.03 + 6.06 + 16.00 =58.09 g/mol
2. Converteer grammen van aceton in mollen:
* Mol =(gram aceton) / (molaire massa aceton)
* Mol =0,435 g / 58,09 g / mol =0,00749 mol
3. Gebruik het nummer van Avogadro om het aantal moleculen te vinden:
* Avogadro's nummer:6.022 x 10²³ Moleculen/mol
* Aantal moleculen =(mol aceton) * (Avogadro's nummer)
* Aantal moleculen =0,00749 mol * 6.022 x 10²³ Moleculen/mol
* Aantal moleculen ≈ 4.51 x 10²¹ Moleculen
Daarom zijn er ongeveer 4,51 x 10²¹ moleculen van aceton aanwezig in 0,435 g aceton.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com