Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Welk volume van 1,336 M NaOH zou nodig zijn om 47,2 ml 2.075 H2SO4 te titreren?

Hier is hoe dit titratieprobleem op te lossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:

2 NaOH (aq) + h₂so₄ (aq) → na₂so₄ (aq) + 2 h₂o (l)

2. Bepaal de mol van h₂so₄:

* Converteer het volume van h₂so₄ van ml naar l:47,2 ml * (1 l / 1000 ml) =0,0472 l

* Vermenigvuldig het volume met de molariteit om de mol te vinden:0,0472 l * 2.075 mol/l =0,0979 mol H₂so₄

3. Gebruik de molverhouding van de gebalanceerde vergelijking om mol NaOH te vinden:

* De molverhouding van NaOH tot H₂so₄ is 2:1.

* Mol NaOH =0,0979 mol H₂so₄ * (2 mol NaOH / 1 mol H₂so₄) =0,1958 mol NaOH

4. Bereken het volume van NaOH -oplossing:

* Deel de mol NaOH door de molariteit van de NaOH -oplossing:0,1958 mol NaOH / 1.336 mol / L =0,1465 L NaOH

5. Converteer het volume naar ml:

* 0.1465 L * (1000 ml / 1 l) =146,5 ml

Daarom zou u 146,5 ml 1.336 m NaOH -oplossing nodig hebben voor titreer 47,2 ml 2,075 m H₂so₄.