Science >> Wetenschap >  >> Astronomie

Als Comet Major Axis werd verkleind tot 15 cm, hoe ver zou de foci zijn?

Je vraagt ​​over het verkleinen van de belangrijkste as van de baan van een komeet. Om dit uit te zoeken, moeten we een paar dingen begrijpen:

* Major Axis: De langste diameter van een ellips (de baan van een komeet is een ellips).

* foci: Twee punten in de ellips die zijn vorm bepalen. De zon bevindt zich op één focus.

* excentriciteit: Een maat voor hoeveel een ellips afwijkt van een perfecte cirkel. Het wordt gedefinieerd als de afstand tussen de twee foci gedeeld door de lengte van de hoofdas.

Hier is hoe het probleem op te lossen:

1. We hebben de excentriciteit van de baan van de komeet nodig: De excentriciteit varieert sterk voor verschillende kometen. U moet de excentriciteit vinden van de specifieke komeet waarin u geïnteresseerd bent. Laten we aannemen dat de excentriciteit van onze komeet e =0,5 is (een typische waarde).

2. Bereken de afstand tussen de foci:

* Afstand tussen foci =excentriciteit * Grote as

* Afstand tussen foci =0,5 * 15 cm =7,5 cm

Daarom, als de belangrijkste as van de komeet wordt verkleind tot 15 cm, zou de foci 7,5 cm uit elkaar liggen.

Belangrijke opmerking: De werkelijke afstand tussen de foci van de baan van een komeet is veel groter dan 7,5 cm. Deze berekening is slechts een verkleinde weergave.