Science >> Wetenschap >  >> Zonsverduistering

Hoe lang duurt het licht om van de aardmaan te reizen als de afstand tussen hen 384000 km is?

Hier leest u hoe u de tijd kunt berekenen die nodig is om het licht van de aarde naar de maan te reizen:

1. De snelheid van het licht:

* De snelheid van het licht in een vacuüm is ongeveer 299.792.458 meter per seconde (m/s). Laten we dit omringen tot 300.000.000 m/s voor gemakkelijkere berekeningen.

2. Afstand:

* De afstand tussen de aarde en de maan is 384.000 km. Converteer dit naar meters:384.000 km * 1000 m/km =384.000.000 meter.

3. Tijdberekening:

* Tijd =afstand / snelheid

* Tijd =384.000.000 meter / 300.000.000 m / s

* Tijd =1,28 seconden

Daarom duurt het ongeveer 1,28 seconden voordat het licht van de aarde naar de maan kan reizen.