Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Wat is de snelheid na drie seconden wanneer een kracht van 25 Newtons op 10 kg lichaam in rust werkt?

Hier leest u hoe u de snelheid na drie seconden kunt berekenen:

1. Bereken de versnelling:

* de tweede wet van Newton: Kracht (f) =massa (m) * versnelling (a)

* Herschikken om op te lossen voor versnelling:a =f / m

* De waarden insluiten:A =25 N / 10 kg =2,5 m / s²

2. Bereken de uiteindelijke snelheid:

* Constante versnellingsvergelijking: v =u + op

* v =laatste snelheid

* U =Initiële snelheid (0 m/s omdat het lichaam in rust is)

* a =versnelling (2,5 m/s²)

* t =tijd (3 seconden)

* De waarden insluiten:V =0 + (2,5 m/s²) (3 s) =7,5 m/s

Daarom is de snelheid van het lichaam na drie seconden 7,5 m/s.