Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Wat is de versnelling van 7 kg massa als een kracht 68,6 N gebruikte om het naar de aarde te verplaatsen?

Hier leest u hoe u de versnelling kunt berekenen:

Inzicht in de concepten

* de tweede bewegingswet van Newton: Deze wet stelt dat de versnelling van een object recht evenredig is met de netto kracht die erop werkt en omgekeerd evenredig met zijn massa. De vergelijking is: f =ma

* F =kracht (in Newton, n)

* m =massa (in kilogrammen, kg)

* a =versnelling (in meters per seconde kwadratische, m/s²)

Het probleem oplossen

1. Identificeer de gegeven waarden:

* Kracht (f) =68,6 n

* Massa (m) =7 kg

2. herschik de formule om op te lossen voor versnelling:

* a =f / m

3. Vervang de waarden en bereken:

* a =68,6 n / 7 kg

* a =9,8 m/s²

Antwoord: De versnelling van de 7 kg massa is 9,8 m/s².

Belangrijke opmerking: De versnelling die u berekent, is zeer dicht bij de versnelling als gevolg van de zwaartekracht op aarde. Dit komt omdat de uitgeoefende kracht (68,6 N) waarschijnlijk de zwaartekracht is die op de massa werkt.