Science >> Wetenschap >  >> Energie

Hoeveel kost om 18 uur dag een lamp van 400 watt te draaien met een tarief van 14,5 kW?

Hier leest u hoe u de kosten van het runnen van een lamp van 400 watt gedurende 18 uur per dag kunt berekenen met een snelheid van 14,5 cent per kilowattuur (kWh):

1. Bereken dagelijks energieverbruik:

* watt naar kilowatts: Verdeel het wattage van de lamp door 1000:400 watt / 1000 =0,4 kilowatt

* Dagelijks energieverbruik: Vermenigvuldig de kracht van de bol in kilowatt met het aantal uren dat het wordt gebruikt:0,4 kilowatt * 18 uur =7,2 kWh

2. Bereken de dagelijkse kosten:

* Vermenigvuldig het dagelijkse energieverbruik met de kosten per kWh: 7,2 kWh * $ 0,145/kWh =$ 1.044

Daarom zou het ongeveer $ 1,04 per dag kosten om een ​​lamp van 400 watt gedurende 18 uur te laten lopen met een snelheid van 14,5 cent per kWh.