Wetenschap
formule:
* q =m * c * Δt
Waar:
* Q is de hoeveelheid warmte -energie (in joules)
* M is de massa van het water (in gram)
* c is de specifieke warmtecapaciteit van water (4.184 J/g ° C)
* Δt is de temperatuurverandering (in graden Celsius)
Voorbeeld:
Laten we zeggen dat u 100 gram water wilt verwarmen van 20 ° C tot 80 ° C.
* m =100 g
* C =4.184 J/G ° C
* Δt =80 ° C - 20 ° C =60 ° C
q =100 g * 4.184 j/g ° C * 60 ° C =25,104 J
Daarom zou het 25,104 joulen van energie kosten om 100 gram water te verwarmen van 20 ° C tot 80 ° C.
Belangrijke opmerking: Deze berekening veronderstelt geen warmteverlies voor de omgeving. In werkelijkheid zal wat energie verloren gaan, dus de werkelijke hoeveelheid vereiste energie zal iets hoger zijn.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com