Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel bepaalt u de molariteit van een oplossing 10 gram NaOH in een oplossing van 500 ml?

Hier leest u hoe u de molariteit van een NAOH -oplossing van 10 gram in 500 ml kunt bepalen:

1. Converteer gram van NaOH naar mollen:

* Molaire massa van NaOH: 22,99 g/mol (na) + 15,999 g/mol (o) + 1,008 g/mol (h) =39,997 g/mol

* mol NaOH: (10 g NaOH) / (39,997 g / mol) =0,250 mol NaOH

2. Converteer milliliter van oplossing naar liters:

* liter oplossing: (500 ml) / (1000 ml / l) =0,500 l

3. Molariteit berekenen:

* molariteit (m): (Mol opgeloste stof) / (liters van oplossing)

* molariteit: (0,250 mol NaOH) / (0.500 L) = 0,500 m

Daarom is de molariteit van de oplossing 0,500 m.