Wetenschap
1. Vind de molaire massa van C6H6:
* Koolstof (C) heeft een molaire massa van 12,01 g/mol.
* Waterstof (H) heeft een molaire massa van 1,01 g/mol.
* Molaire massa van C6H6 =(6 * 12.01 g/mol) + (6 * 1.01 g/mol) =78,11 g/mol
2. Gebruik de formule:
* Mol =massa / molaire massa
3. Sluit de waarden aan:
* Mol =195 g / 78.11 g / mol
* Mol ≈ 2,49 mol
Daarom zijn er ongeveer 2,49 mol C6H6 in 195 g.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com