Wetenschap
Inzicht in de reactie
De ontleding van water (H₂o) in waterstof (H₂) en zuurstof (O₂) wordt weergegeven door de volgende gebalanceerde chemische vergelijking:
2h₂o → 2h₂ + o₂
Key Principle:The Law of Conservation of Mass
De wet van behoud van massa stelt dat in een gesloten systeem de totale massa van de reactanten vóór een chemische reactie gelijk moet zijn aan de totale massa van de producten na de reactie.
Berekening
1. Molaire watermassa (H₂o): 18 g/mol (2 g/mol voor H + 16 g/mol voor O)
2. Mol water: 10 g / 18 g / mol =0,556 mol H₂o
3. mol waterstof (H₂): Uit de evenwichtige vergelijking produceert 2 mol H₂o 2 mol H₂. Dus, 0,556 mol H₂o zal 0,556 mol H₂ produceren.
4. mol zuurstof (o₂): Uit de evenwichtige vergelijking produceert 2 mol h₂o 1 mol o₂. Dus, 0,556 mol H₂o zal 0,278 mol o₂ produceren.
5. Massa van waterstof (H₂): 0,556 mol H₂ * 2 g/mol =1,112 g H₂
6. Massa van zuurstof (O₂): 0,278 mol o₂ * 32 g/mol =8,90 g o₂
Totale massa producten: 1.112 g h₂ + 8,90 g o₂ = 10.012 g
Conclusie
De totale massa van de producten (waterstof en zuurstof) uit de ontleding van 10 gram water is ongeveer 10 gram. Dit resultaat sluit aan bij de wet van behoud van massa.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com