Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol PCL5 kan worden geproduceerd uit 58,0 g CL2 (en overtollig P4)?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Evenwichtige chemische vergelijking

De evenwichtige chemische vergelijking voor de reactie is:

P₄ + 10 CL₂ → 4 PCL₅

2. Converteer gram van Cl₂ naar mol

* Zoek de molaire massa van Cl₂:2 * 35,45 g/mol =70,90 g/mol

* Deel de massa van CL₂ door zijn molaire massa:58,0 g / 70,90 g / mol =0,819 mol CL₂

3. Gebruik de molverhouding van de gebalanceerde vergelijking

* De vergelijking laat zien dat 10 mol CL₂ 4 mol PCL₅ produceert.

* Stel een aandeel in:(0,819 mol CL₂) / (10 mol CL₂) =(x mol pcl₅) / (4 mol pcl₅)

4. Oplossen voor x (mol pcl₅)

* Kruismultig:0,819 mol Cl₂ * 4 mol Pcl₅ =10 mol Cl₂ * x mol Pcl₅

* Los op voor x:x =(0,819 mol Cl₂ * 4 mol Pcl₅) / 10 mol CL₂

* Bereken:x =0,328 mol Pcl₅

Antwoord: 0,328 mol PCL₅ kan worden geproduceerd uit 58,0 g CL₂.