Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel elektronen zijn aanwezig in 1,6 g methaan?

Hier leest u hoe u het aantal elektronen in 1,6 g methaan (CH4) kunt berekenen:

1. Zoek het aantal mol methaan:

* Molaire methaanmassa (CH4): 12.01 g/mol (c) + 4 * 1.01 g/mol (h) =16,05 g/mol

* mol methaan: (1,6 g) / (16,05 g / mol) =0,1 mol

2. Zoek het aantal methaanmoleculen:

* Avogadro's nummer: 6.022 x 10^23 moleculen/mol

* Aantal methaanmoleculen: (0,1 mol) * (6.022 x 10^23 moleculen/mol) =6.022 x 10^22 moleculen

3. Zoek het aantal elektronen per methaanmolecuul:

* koolstof (C) heeft 6 elektronen.

* waterstof (h) heeft 1 elektron.

* Totale elektronen per methaanmolecuul: 6 + (4 * 1) =10 elektronen

4. Bereken het totale aantal elektronen:

* Totale elektronen: (6.022 x 10^22 moleculen) * (10 elektronen/molecuul) =6.022 x 10^23 elektronen

Daarom zijn er ongeveer 6,022 x 10^23 elektronen in 1,6 g methaan.