Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Welke druk wordt uitgeoefend met 743,3 g CH4 in een stalen container van 0,850 L bij 145,7 K?

Hier leest u hoe u dit probleem kunt oplossen met behulp van de ideale gaswet:

1. Converteer gram van CH4 naar mollen:

* Molaire massa van CH4 =12.01 g/mol (C) + 4 * 1,01 g/mol (H) =16,05 g/mol

* Mol CH4 =743.3 g / 16.05 g / mol =46,32 mol

2. Gebruik de ideale gaswet:

* De ideale gaswet is: pv =nrt

* P =druk (in atmosferen)

* V =volume (in liters)

* n =aantal mol

* R =ideale gasconstante (0,0821 l · atm/mol · k)

* T =temperatuur (in kelvin)

3. Oplossen voor druk (P):

* P =(nrt) / v

* P =(46,32 mol * 0,0821 l · atm / mol · k * 145,7 k) / 0.850 l

* P ≈ 837 ATM

Daarom is de druk uitgeoefend met 743,3 g CH4 in een stalen container van 0,850 L bij 145,7 K ongeveer 837 atm.