Wetenschap
* Galena bevat geen ijzer (Fe). Het is een verbinding van lood (PB) en zwavel (s).
* Percentage Samenstelling is het percentage per massa van elk element in een verbinding.
Laten we het percentage samenstelling van PB en S in Galena berekenen:
1. Zoek de molaire massa van PBS:
* PB:207.2 g/mol
* S:32.06 g/mol
* Molaire massa van PBS =207.2 + 32.06 =239,26 g/mol
2. Bereken het massapercentage van Pb:
* (Massa Pb / molaire massa van PBS) * 100%
* (207,2 g/mol/239,26 g/mol) * 100% = 86,6%
3. Bereken het massapercentage van S:
* (Massa S / molaire massa van PBS) * 100%
* (32.06 g/mol/239,26 g/mol) * 100% = 13,4%
Daarom is het percentage samenstelling van Galena 86,6% lood (PB) en 13,4% zwavel (s) .
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com