Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel gram water is er nodig om te reageren met 74,0 g CACN2?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:

Cacn₂ (s) + 3H₂o (l) → caco₃ (s) + 2nh₃ (g)

2. Bereken de molaire massa van Cacn₂ en H₂o:

* Cacn₂:40.08 g/mol (ca) + 12.01 g/mol (c) + 2 * 14.01 g/mol (n) =80,10 g/mol

* H₂o:2 * 1.01 g/mol (h) + 16,00 g/mol (o) =18,02 g/mol

3. Converteer gram van cacn₂ in mol:

* mol cacn₂ =74,0 g / 80,10 g / mol =0,924 mol

4. Gebruik de molverhouding van de gebalanceerde vergelijking om mol h₂o te vinden:

* De vergelijking laat zien dat 1 mol CACN₂ reageert met 3 mol H₂o.

* mol h₂o =0,924 mol cacn₂ * (3 mol h₂o / 1 mol cacn₂) =2,772 mol h₂o

5. Converteer mol h₂o naar gram:

* gram van H₂o =2.772 mol * 18,02 g/mol =50,0 g

Daarom zijn 50,0 gram water nodig om te reageren met 74,0 gram CACN₂.