Wetenschap
1. Evenwichtige chemische vergelijking:
De reactie die u beschrijft, is de verbranding van een koolstofhoudende verbinding (zoals een koolwaterstof) om koolstofdioxide (CO2) en water (H2O) te produceren. Omdat we alleen om de zuurstof- en koolstofdioxide geven, kunnen we de vergelijking vereenvoudigen:
C + O2 → CO2
2. Mol -verhoudingen:
De gebalanceerde vergelijking laat zien dat 1 mol O2 1 mol CO2 produceert.
3. Molaire massa:
* De molaire massa O2 is 32 g/mol (16 g/mol voor elk zuurstofatoom).
* De molaire massa CO2 is 44 g/mol (12 g/mol voor koolstof en 32 g/mol voor zuurstof).
4. Berekening:
* Stap 1: Bereken de mol O2:
mol O2 =massa O2 / molaire massa van O2 =8,0 g / 32 g / mol =0,25 mol
* Stap 2: Omdat de molverhouding van O2 tot CO2 1:1 is, heb je 0,25 mol CO2 geproduceerd.
* Stap 3: Bereken de massa CO2:
Massa van CO2 =mol CO2 * molaire massa van CO2 =0,25 mol * 44 g/mol =11 g
Antwoord: 11 gram CO2 worden gebruikt wanneer 8,0 gram O2 wordt geproduceerd.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com