Wetenschap
1. Converteer de temperatuur naar Kelvin
* T (k) =t (° C) + 273.15
* T (k) =20 ° C + 273.15 =293.15 k
2. Gebruik de ideale gaswet
* Pv =nrt
* P =druk (atm) =1 atm
* V =volume (l) =44 l
* n =aantal mol (mol)
* R =ideale gasconstante =0,0821 l · atm/mol · k
* T =temperatuur (k) =293.15 k
3. Oplossen voor n (mol)
* n =(pv) / (rt)
* n =(1 atm * 44 l) / (0.0821 l · atm / mol · k * 293.15 k)
* n ≈ 1,84 mol
Daarom zijn er onder deze omstandigheden ongeveer 1,84 mol N2 -gas.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com