Wetenschap
1. Vind de molaire massa van CO:
* Koolstof (C) heeft een molaire massa van 12,01 g/mol
* Zuurstof (O) heeft een molaire massa van 16,00 g/mol
* Molaire massa van CO =12,01 g/mol + 16,00 g/mol =28,01 g/mol
2. Gebruik de formule:
* Mol =massa / molaire massa
3. Sluit de waarden aan:
* Mol =56 g / 28.01 g / mol
* Mol ≈ 2,00 mol
Daarom zijn er ongeveer 2,00 mol in 56 gram koolmonoxide.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com