Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel gram koolstof is er in 450 mol C2H4?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Bepaal de molaire massa van C2H4:

* Koolstof (C) heeft een molaire massa van 12,01 g/mol

* Waterstof (H) heeft een molaire massa van 1,01 g/mol

* Molaire massa van C2H4 =(2 * 12.01 g/mol) + (4 * 1.01 g/mol) =28,05 g/mol

2. Bepaal de mol koolstof in 450 mol C2H4:

* Elke mol van C2H4 bevat 2 mol koolstof.

* Mol koolstof =450 mol C2H4 * (2 mol C / 1 mol C2H4) =900 mol C

3. Bereken de massa koolstof:

* Massa van koolstof =koolstofmolmolie * Koolmassa

* Massa van koolstof =900 mol C * 12.01 g/mol =10809 g

Daarom zijn er ongeveer 10809 gram koolstof in 450 mol C2H4.