Wetenschap
Hier leest u hoe u de moleculaire massa kunt berekenen:
* NA (natrium): 2 atomen * 22,99 g/mol =45,98 g/mol
* C (koolstof): 1 atoom * 12.01 g/mol =12,01 g/mol
* o (zuurstof): 3 atomen * 16.00 g/mol =48,00 g/mol
* h (waterstof): 20 atomen * 1,01 g/mol =20,20 g/mol
Totale moleculaire massa =45,98 + 12.01 + 48.00 + 20.20 =126.19 g/mol
Daarom is de moleculaire massa van wassoda (natriumcarbonaatdecahydraat) 126,19 g/mol .
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com