Wetenschap
1. Bereken de mol mgcl₂:
* Molaire massa van mgcl₂:
* Mg:24.31 g/mol
* Cl:35,45 g/mol (x 2 voor twee chlooratomen)
* Totaal:24.31 + (35,45 x 2) =95,21 g/mol
* mol mgcl₂:
* mol =massa / molaire massa
* mol =0,73 g / 95,21 g / mol
* mol ≈ 0,00767 mol
2. Converteer volume naar liters:
* Volume: 300 ml
* liter: 300 ml / 1000 ml / l =0,3 l
3. Molariteit berekenen:
* molariteit (m) =mol opgeloste stof / liters van oplossing
* molariteit =0,00767 mol / 0,3 l
* molariteit ≈ 0,0256 m
Daarom is de molariteit van de 0,73 g mgcl₂ -oplossing in 300 ml ongeveer 0,0256 m.
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com