Science >> Wetenschap >  >> Chemie

170 ml van een koper II -acetaatoplossing van 0,30 m wordt gemengd met een overtollig natriumsulfide Hoeveel gram zal zich vormen?

Hier leest u hoe u dit probleem stap voor stap kunt oplossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking

De reactie tussen koper (II) acetaat (Cu (ch₃coo) ₂) en natriumsulfide (NA₂S) produceert koper (II) sulfide (CUS) neerslag en natriumacetaat (nach₃coo) in oplossing.

De evenwichtige vergelijking is:

Cu (ch₃coo) ₂ (aq) + na₂s (aq) → cus (s) + 2 nach₃coo (aq)

2. Bereken mol koper (II) acetaat

* molariteit =mol opgeloste stof / liters van oplossing

* We hebben 170 ml (0,170 L) van 0,30 M koper (II) acetaat.

* De formule herschikken: mol opgeloste stof =molariteit * liters oplossing

* mol Cu (ch₃coo) ₂ =0,30 m * 0,170 l =0,051 mol

3. Bepaal beperkende reactant

* Omdat natriumsulfide overtollig is, is koper (II) acetaat de beperkende reactant. Dit betekent dat de hoeveelheid gevormde neerslag wordt bepaald door de hoeveelheid koper (II) acetaat die beschikbaar is.

4. Bereken mol koper (II) sulfide neerslag

* De gebalanceerde vergelijking toont een 1:1 molverhouding tussen Cu (ch₃coo) ₂ en CUS.

* Daarom zal 0,051 mol Cu (ch₃coo) ₂ 0,051 mol CU's produceren.

5. Bereken de massa koper (II) sulfide neerslag

* mols =massa / molaire massa

* De molaire massa CUS is 95,61 g/mol.

* De formule herschikken: massa =mol * molaire massa

* Massa van CUS =0,051 mol * 95,61 g/mol =4,88 gram

Daarom zal ongeveer 4,88 gram koper (II) sulfide -neerslag vormen.