Science >> Wetenschap >  >> Chemie

Hoeveel mol H2O zijn product van reactie 355 g O2?

Hier is hoe dit probleem op te lossen:

1. Schrijf de gebalanceerde chemische vergelijking:

2 H₂ + O₂ → 2 H₂o

2. Converteer gram van o₂ naar mol:

* Molaire massa van o₂ =32 g/mol

* Mol o₂ =(355 g o₂) / (32 g / mol) =11,09 mol o₂

3. Gebruik de molverhouding van de gebalanceerde vergelijking:

* De gebalanceerde vergelijking laat zien dat 1 mol o₂ 2 mol h₂o produceert.

4. Bereken mol h₂o:

* Mol h₂o =(11.09 mol o₂) * (2 mol H₂o / 1 mol o₂) = 22.18 mol H₂o

Daarom zal 355 g O₂ 22,18 mol H₂o produceren.