Science >> Wetenschap >  >> Wiskunde

Als 1 mol sucrose gelijk is aan 342,12 gram plus 1000 ml water, hoe kunt u dan de hoeveelheid berekenen en in 0,2 mol sucrose?

Laten we dit afbreken. De verstrekte informatie is een beetje misleidend. Dit is waarom:

* mol en massa: 1 mol sucrose * altijd * weegt 342,12 gram. Dit is de molaire massa. Het verandert niet op basis van hoeveel water wordt toegevoegd.

* oplossingen: De toevoeging van water creëert een oplossing (sucrose opgelost in water). De hoeveelheid water die u toevoegt, bepaalt de concentratie van de oplossing, niet de massa van de sucrose zelf.

om de hoeveelheid sucrose in 0,2 mol te berekenen:

1. Molaire massa van sucrose: 342.12 g/mol

2. Vermenigvuldig mol met molaire massa: 0,2 mol * 342,12 g/mol =68,424 gram sucrose

het berekenen van de hoeveelheid water die nodig is om een ​​oplossing te maken:

Om erachter te komen hoeveel water je nodig hebt om een ​​oplossing te maken met 0,2 mol sucrose, moet je de gewenste concentratie weten (bijv. Molariteit).

Voorbeeld:

Als u een 0,1 m (molaire) oplossing van sucrose wilt, zou u nodig hebben:

1. Bereken volume: Molariteit (m) =mol/volume (l)

0,1 m =0,2 mol / volume (l)

Volume =2 liter (2000 ml)

2. Trek het volume sucrose af: Omdat sucrose een verwaarloosbaar volume bijdraagt, zou u ongeveer 2000 ml water gebruiken.

Key Takeaway: De hoeveelheid sucrose in 0,2 mol is altijd 68,424 gram. De hoeveelheid water die u toevoegt, bepaalt de concentratie van de resulterende oplossing.