Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Wat is de resulterende versnelling wanneer een onevenwichtige kracht van 100 N wordt uitgeoefend op een object van 5,0 kg?

Hier leest u hoe u dit kunt oplossen met behulp van de tweede bewegingswet van Newton:

de tweede wet van Newton:

* kracht (f) =massa (m) x versnelling (a)

We weten:

* Kracht (f) =100 n

* Massa (m) =5,0 kg

We moeten vinden:

* Versnelling (a)

De formule herschikken om op te lossen voor versnelling:

* Versnelling (a) =kracht (f) / massa (m)

het aansluiten van de waarden:

* Versnelling (a) =100 n / 5,0 kg

* Versnelling (a) =20 m/s²

Daarom is de resulterende versnelling 20 m/s².