Science >> Wetenschap >  >> Fysica

Een auto begint vanaf rust met een constante versnelling van 5 ms2 Hoeveel tijd dekt de take om de eerste 160 m te dekken?

Hier leest u hoe u dit probleem kunt oplossen met behulp van de bewegingsvergelijkingen:

Inzicht in het probleem

* Initiële snelheid (u): 0 m/s (begint vanaf rust)

* versnelling (a): 5 m/s²

* Afstand (s): 160 m

* tijd (t): We moeten dit vinden.

bewegingsvergelijking

We kunnen de volgende vergelijking gebruiken:

* s =ut + (1/2) at²

Oplossen voor tijd

1. Vervang de waarden:

160 =(0) (t) + (1/2) (5) (t²)

2. Vereenvoudig:

160 =(2.5) t²

3. Oplossen voor t²:

t² =160 / 2.5 =64

4. vind t:

t =√64 =8 seconden

Antwoord: De auto duurt 8 seconden om de eerste 160 meter te dekken.