Wetenschap
Druk =Dichtheid van water × zwaartekracht x diepte
Hier is de uitsplitsing:
* Dichtheid van water: Ongeveer 1000 kg/m³
* zwaartekracht: Ongeveer 9,81 m/s²
* diepte: 1,2 meter
Berekening:
Druk =1000 kg/m³ × 9,81 m/s² × 1,2 meter
Druk = 11772 Pascals (PA)
converteren naar andere eenheden:
* kilopascals (kpa): 11772 PA =11.772 kPa
* sfeer (ATM): 11772 PA ≈ 0,116 ATM
Daarom is de waterdruk op een diepte van 1,2 meter ongeveer 11.772 kPa of 0.116 ATM .
Wetenschap © https://nl.scienceaq.com